http://s1.picofile.com/file/7616981070/fan_ava1.gif

توسط خیرین /ساخت بیمارستان سرطانی ‌ساری آغاز شد

ﺳﻪشنبه 12 دی 1391 10:28 ب.ظ کد نویسنده: 1 کد خبر:11706
0 رأی

مازندلیگ: نائب رئیس مجمع خیران ماهک گفت: عملیات فیزیکی بیمارستان فوق تخصصی کودکان مبتلا به سرطان ماهک آغاز شده و در مرحله ساخت قرار گرفتیم.

خبرگزاری فارس: ساخت بیمارستان سرطانی ‌ساری آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مجتبی کواکبیان بعدازظهر امروز در جلسه هیئت مدیره مجمع خیران ماهک در حضور مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: پس از بارها بازبینی نقشه بیمارستان توسط مسئولان بخش فنی و تایید نهایی این نقشه، احداث این بیمارستان در مرحله اجرا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 2 هزار عضو قطره‌ای داریم، یادآور شد: با آغاز عملیات اجرایی این بیمارستان، نیازمند مشارکت بیشتر مردم هستیم.

کواکبیان با اشاره به اینکه تاکنون مردم، عاشقانه به این محمع کمک کردند، افزود: مطمئن هستیم که با آغاز عملیات فیزیکی، میزان مشارکت مردم هم بیشتر می شود.

کار ما فقط تهیه دارو نیست

دیگر عضو هیئت مدیره مجمع خیران ماهک در این نشست، اظهار داشت: کودکان سرطانی در صورتی که روند درمان به خوبی پیگیری شود، بهبود می‌یابند.

سید عبدالله موسوی ادامه داد: تصور عده‌ای بر این است که سرطان، به معنای مرگ است و به دلیل اینکه اغلب خانواده‌ها درگیر سرطان، از قشر جوان هستند، خانواده از نظر روحی دچار مشکل می‌شود.

وی با بیان اینکه تیم حمایت‌های اجتماعی و مددکاری باید در کنار گروه پزشکی، به فرد مبتلا به سرطان کمک کند، تصریح کرد: کار ما فقط تهیه دارو نیست باید به بعد اجتماعی موضوع هم توجه داشته باشیم.

موسوی با اشاره به اینکه کودکان مبتلا به سرطان مشکلات زیادی دارند و ساختار بیمارستان‌ها هم یکی از این مشکلات است، گفت: طراحی بیمارستان‌ها برای کودکان در نظر گرفته نشده و وقتی کودک وارد بیمارستان می‌شود، احساس خوب ندارد.

وی در همین راستا ادامه داد: به همین منظور، ساختار و فضای بیمارستان فوق تخصصی کودکان مبتلا به سرطان، کاملا مطابق با استانداردهای بین‌المللی و موارد مربوط به کودک مانند اتاق‌های اختصاصی، محل اقامت همراه بیمار و حتی انبار آذوقه هم در نظر گرفته شده است.

خودم را عضوی از مجمع خیران ماهک می دانم

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران در این نشست اظهار داشت: احداث بیمارستان برای کودکان مبتلا به سرطان، از کارهایی در زمینه حفظ کرامت و جان انسان‌ها است و اجر الهی را در پی دارد.

علی بابایی کارنامی با اشاره به اینکه 2 میلیون و 700 هزار نفر از جمیت مازندران، جزء جامعه هدف ما هستند یک میلیون و 200 هزار نفر جامعه کارگری و 500 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان داریم، ادامه داد: در صورت اطلاع‌رسانی متناسب، می‌توان از این ظرفیت عظیم برای کمک به احداث بیمارستان ماهک، بهره برد.

وی با بیان اینکه درخواست‌های مجمع خیران ماهک را در قالب درخواست‌های کارشناسی و مستدل، بررسی و پیگیری می‌کنیم، افزود: خودم را عضوی از این مجمع می‌دانم و هرگونه کمک به این مجموعه را دریغ نمی‌کنم.

بابایی با بیان اینکه در محیط زندگی‌ام با افراد مبتلا به سرطان مواجه بوده و این موضوع را از نزدیک درک کرده‌ام، یادآور شد: از منظر حمایت از اقشار اینچنینی و کمک در انجام امور خیر، آمادگی همکاری داریم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه انجام امور خیر، از جمله کارهای ایثارگرانه است، تصریح کرد: در قالب ستاد، آمادگی کامل داریم که در خدمت مجمع خیران ماهک باشیم.

شهرآشوب

مهمان 1391/10/12 11:00 ب.ظ

بسيار عالي..درود بر شما


نظر شما:


3 + 5 =  
صفحه 1 از 274 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 50 90 140 180 230 270 > >>