هفته بیست و یکم رقابت های لیگ دسته یک فوتبال باشگاههای کشور در حالی عصر یکشنبه در شهرهای مختلف برگزار می شود که ششمین شهرآورد تیم های مازندرانی خونه به خونه و نساجی در بابل به عنوان حساس ترین دیدار این هفته لقب گرفته است.
خونه به خونه بابل- نساجی مازندران/ فوتبال ایران در انتظار نمایش فرهنگ غنی مازندران

به گزارش مازندلیگ، دیدار برگشت این دو تیم مازندرانی ساعت 14 عصر یکشنبه به میزبانی تیم خونه به خونه در ورزشگاه هفت تیر بابل برگزار خواهد شد.


دو تیم در شرایطی در این هفته به مصاف هم می روند که تیم نساجی با هدایت ' مهدی پاشازاده ' در بازی رفت در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با نتیجه یک بر صفر تیم خونه به خونه مازندران را که هدایت آن را ' جواد نکونام ' بر عهده داشت ، شکست داد و این دیدار برای بابلی ها به مثابه انتقام و جبران شکست بازی رفت از همسایه قائمشهری تلقی خواهد شد.

هر چند نیمکت دو تیم نسبت به بازی رفت تغییر کرده و نساجی ها در آغاز نیم فصل دوم ' داوود مهابادی ' را به خدمت گرفتند و نیمکت تیم خونه به خونه نیز با جدایی ' جواد نکونام' به ' دراگان اسکوچیچ' کروات داده شده تا دو تیم با شناختی متفاوت رودر روی هم قرار بگیرند. 

** 2 بر 2 در پیروزی ها

دو تیم نساجی و خونه به خونه مازندران در 5 دیداری که در لیگ دسته یک برابر هم صف آرایی کرده بودند ، هر دو تیم در بازی هایی که میزبان بودند ، صاحب پیروزی شدند ، اما سرنوشت بازی نیمه تمام شهرآورد چهارم در بابل که با حواشی زیادی همراه بود، از سوی کمیته انضباطی فدراسیون و پس چندین هفته وقفه به سود تیم نساجی اعلام شد، که حتی نتیجه آن در رسانه ها هم درج نشد.

تا پایان هفته بیستم مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاههای کشور نمایندگان مازندران با عملکرد قابل دفاعی در کورس مدعیان صعود به لیگ برتر قرار گرفتند و از این نظر ، فوتبال دوستان را به حضور حداقل یکی از دو نماینده استان در فصل آینده لیگ برتر امیدوار کرده است.

اختلاف یک امتیازی تیم های نساجی و خونه به خونه تا پایان هفته بیستم نیز جالب توجه و حساسیت های دربی را نیز برای هواداران و مدیران 2 باشگاه افزوده به طوری که تیم نساجی اکنون با کسب 36 امتیاز در مکان سوم و خونه به خونه بابل هم با 35 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد.

کم شدن فاصله 2 امتیازی با تیم بادران تهران که در مکان دوم را در اختیار دارد و فاصله 9 امتیازی با تیم صدرنشین نفت مسجد سلیمان باعث شده ، تا شهرآورد ششم مازندرانی ها برای هر دو تیم نساجی و خونه به خونه با اهمیت تر و به قول فوتبالی ها 6 امتیازی باشد.

از سویی دیگر فاصله کم امتیازهای نمایندگان فوتبال مازندران با دیگر رقبا ، به منزله دور شدن آنان از جمع مدعیان صعود و رسیدن تیم های پایین تر به موقعیت فعلی آنها در جدول رده بندی مسابقات خواهد بود.

**انگیزه ها برای شهرآورد
تیم های خونه به خونه مازندران و نساجی درحالی در هفته بیست و یکم این رقابت ها در بابل به مصاف هم خواهند رفت که هر 2 تیم با پیروزی در دیدارهای گذشته با روحیه و میل به برتری به استقبال شهرآورد ششم می روند.

در روزهای گذشته از اردوگاه تیم های نساجی و خونه به خونه خبر رسید که رفت و آمدهای پیشکسوتان و مدیران ارشد ورزشی استان برای روحیه دهی به بازیکنان دو تیم جالب توجه بوده و حتی از سوی مالکان باشگاه ها، وعده های پاداش نیز به بازیکنان و کادر فنی در صورت پیروزی داده شده است.

در همین حال در اتفاقی که نخستین بار در رقابت های این فصل درحال رخ دادن است، شهرآورد ششم برای علاقه مندان و فوتبال دوستان استان به صورت زنده از صدا و سیمای مازندران پخش خواهد شد. 

از سوی دیگر در روزهای گذشته باحضور مدیران فوتبالی ومسئولان اجرایی وامنیتی دو شهرستان قائمشهر وبابل نشست های هماهنگی و راهکارهایی برای برگزاری باشکوه وبدون حاشیه برگزار شد.

** اتفاقات بازی رفت را فراموش کردیم
در همین حال مالک باشگاه خونه به خونه مازندران درخصوص بازی تیمش برابر نساجی به خبرنگار ایرنا گفت : خوشبختانه در سال‌های اخیر این بازی همیشه تب و تاب خاصی داشته و باعث شده هیجان بین مردم به وجود بیاید.

قاسم حسن زاده افزود : با توجه به اینکه در بازی رفت اتفاقاتی افتاد و چند نفری از هواداران ما آسیب‌ دیدند، ما این موضوع را فراموش کردیم و برخلاف ادعای بعضی از مسئولان باشگاه نساجی که معتقدند در این بازی تدابیری امنیتی اندیشیده نشده است.

وی ادامه داد: باید بگویم چند جلسه فشرده برگزار کردیم و به این جمع‌بندی رسیدیم تا به‌شدت از لحاظ امنیتی برنامه‌ریزی شود تا مشکلی برای بازیکنان و هواداران به وجود نیاید.

مالک باشگاه تیم فوتبال خونه به خونه مازندران گفت : در این هفته چند جلسه با امام ‌جمعه ، رئیس دادگستری و فرمانده انتظامی بابل برگزار کردیم تا تدابیر امنیتی شدیدی برنامه‌ریزی شود.

حسن زاده گفت: به نظر من این اتفاق نخواهد افتاد، فوتبال باید طوری باشد تا تماشاگران لذت ببرند نه اینکه برای جنگ هواداران به ورزشگاه بیایند.

وی، با بیان اینکه هواداران پرشوری داریم که همیشه تیم خونه‌به‌خونه بابل راحمایت کردند، اضافه کرد: از هواداران می‌خواهم که روز یکشنبه به ورزشگاه بیایند تا تیم خونه ‌به ‌خونه را حمایت و یک بازی زیبا و جذاب را ببینند و ان‌شاءالله بعد از پایان این بازی 3 امتیاز را کسب تا پیروزی را با هواداران تقسیم کنیم.

وی از پرداخت پاداش برای روحیه دهی به بازیکنان تیم خونه به خونه برابر نساجی خبر داد و گفت : امیدوارم هر دو تیم بازی خوبی انجام بدهند تا هواداران داخل ورزشگاه لذت ببرند و آرزو می‌کنم بعد از پایان بازی این 3 امتیاز نصیب تیم خونه‌به‌خونه بابل شود.

غیبت بیش از یک دهه ای فوتبال مازندران در لیگ برتر فوتبال باشگاههای کشور تبدیل به عقده فروخورده ای شده است که اکنون با توجه به جایگاه تیم نساجی وخونه به خونه در جدول لیگ دسته یک در حال سرریز شدن و تحت فشار گذاشتن کادر فنی و مدیریتی این تیم ها برای تحقق آرزوهای دیرینه است.

دو تیم خونه به خونه ونساجی دو نماینده مازندران در رقابت های این فصل لیگ دسته فوتبال باشگاه های کشور هستند، که عملکرد قابل قبول این دو تیم تا به اینجای مسابقات، رویای تحقق صعود به لیگ برتر را در دل هواداران وفوتبال دوستان مازندران زنده کرده است.

نوشته شده توسط: مهدی غلامی

نظر تایید شده:2

نظر تایید نشده:1

نظر در صف:0


کارن 9 2 شنبه 07 بهمن 1396-19:06

طی دوسال گذشته رفتاری که بعضا هوادار نماهای هر دو تیم نشون دادن باعث شد که واقعا آبروی مازنی تو محیط فوتبال به خطر بیافته....واقعا فوتبال والیبال بسکتبال وکلا هیچ ورزشی ارزش اینو نداره که مردم دوشهر با اینهمه نزدیکی ....اینچنین به جون هم بیافتن امیدوارم فردا یه بازی زیبا رو شاهد باشیم وهر تیمی که بهتر بازی بکنه 3امتیازو بگیره باالطبع بعنوان یک هوادار نساجی آرزوی بردن تیممو دارم.... پاسخ

شيرهاي مازندران 6 9 شنبه 07 بهمن 1396-20:26

عشق است شيرهاي مازندران . .
فردا تمام ايران صداي غرش شيرهاي مازندران را خواهد شنيد . .
خونه به خونه مازندران با حمايت همه جانبه هواداران پرشورش قايمشهر رو با شكست بدرقه خواهد كرد پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد