سرمربی مازنی تیم ملی  والیبال جوانان ایران معتقد است که تیم ملی امسال شرایط و روند بهتری نسبت به سال‌های قبل دارد اما، همانطور که در دریافت و سرویس خوب هستیم، باید در دفاع روی تور عملکرد بهتری داشته باشیم.
عطایی: تیم والیبال ایران بهتر از سالهای قبل است/ باید روی تور بهتر دفاع کنیم

به گزارش مازندلیگ، بهروز عطایی درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در چین، توضیح داد: تیم ملی ایران به جز ست نخست بازی اول که مقابل ایتالیا قرار گرفتیم، عملکرد قابل قبولی در همه بازی‌ها داشت. در ست نخست ناهماهنگی‌هایی در تیم وجود داشت که به نظر من طبیعی است چون ما بازی تدارکاتی نداشتیم. با این حال رفته رفته تیم ملی شرایط بهتری را به دست آورد و توانست بازی‌های قابل قبولی را مقابل چین و آلمان از خود بر جای بگذارد. در این سال‌ها برای اولین بار است که تیم ملی ایران با سه برد سه امتیازی کار خود را در لیگ ملت‌ها آغاز کرد و این یعنی شرایط تیم ملی خوب است.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به نقد برخی افراد، آیا دلیل عملکرد خوب تیم ملی در این مسابقات استفاده رقبا از بازیکنان جوان بود؟ اظهار کرد: ما نمی‌توانیم عملکرد خوب خود را به دلیل هدف و استراتژی تیم‌های دیگر زیر سوال ببریم. بجز تیم ایتالیا که من هم با همه موافقم جوانگراییکرده بود، تیم‌هایی مثل چین و آلمان با ترکیب اصلی خود به این رقابت‌ها آمده‌اند. آلمان تنها پاسور خود را در این مسابقات نداشت. این بازیکنان تیم اصلی آلمان و چین بودند. از نظر من این عملکرد خوب تیم ملی ایران بود که توانستیم سه برد متوالی را برای اولین بار در هفته نخست لیگ ملت‌ها کسب کنیم.

این کارشناس والیبال ایران ادامه داد: حتی تیم‌هایی چون ژاپن، آرژانتین و برزیل هم که هفته بعد با آن‌ها بازی داریم با ترکیب اصلی خود به این رقابت‌ها آمده‌اند و این یعنی ایران در ۶ بازی نخست خود با بهترین تیم‌های این مسابقات بازی دارد. برزیل با همه بازیکنانش آمده است و تنها "رِزِنده" را در اختیار ندارد، آرژانتین هم تنها پاسور خود را در اختیار ندارد.

او ادامه داد: با این شرایط نمی‌توان گفت تیم‌های دیگر ضعیف هستند و قطعاً این عملکرد خوب تیم ملی ایران بود که چنین نتایجی را رقم زد و جا دارد به ملی پوشان و مردم عزیز کشورمان این موفقیت را تبریک بگوییم.

عطایی با بیان اینکه ایران ترکیبی از بازیکنان با کیفیت و با تجربه را در اختیار دارد، در مورد تاثیر گذارترین بازیکنان نیز گفت: باید قبول کنیم که ایران کیفیت قابل قبولی نسبت به دوره‌های قبل داشت. اگر دقت کنید، در ترکیب اصلی ایران سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور و امیر غفور بازیکنانی هستند که در کنار کیفیت خوب، بالای ۱۰۰ بازی ملی را برای تیم ملی ایران انجام داده‌اند که باعث شده تجربه بالایی را هم به دست بیاورند.

او ادامه داد: ضمن اینکه شاید بازیکنانی چون پوریا فیاضی از نظر بازی در تیم ملی تجربه نفراتی چون عبادی‌پور را نداشته باشند اما، او ذاتاً والیبالیست پخته‌ای است و وقتی در ست دوم بازی با ایتالیا به زمین آمد، جریان بازی را کاملاً به سود ایران تغییر داد و توانست در بازی‌های بعد مهره فیکس تیم ملی شود. با این حال از نظر من تیم ایران وابستگی زیادی به سعید معروف دارد و او می‌تواند در شرایط سخت تیم را به خوبی کنترل کرده و حمایت کند. البته در این سه بازی کادر فنی هم عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشت که باید به آن‌ها خسته نباشید گفت. می‌توان گفت تیم ملی ایران امسال خیلی بهتر از سال‌های گذشته اداره می‌شود.

این کارشناس والیبال در مورد نقاط ضعف و قوت تیم ملی ایران نیز گفت: در مورد نقطه ضعف تیم ملی باید بگویم که ما امسال کارهای دفاعی کمتری را روی تور انجام دادیم در حالی که سال‌های گذشته عملکرد قابل قبولی را در این بخش به ثبت رسانده‌ایم، نیاز است تمرکز بیشتری روی این موضوع صورت گیرد، اما در بخش توپ گیری و سرویس زدن خیلی بهتر از سال‌های گذشته هستیم که نقطه قوت تیم ملی ایران در این مسابقات بود. ما در حال حاضر چهار بازیکن (فیاضی، غفور، عبادی‌پور و موسوی) را داریم که سرویس‌های پرشی خوبی می‌زنند و این یعنی می‌توان در بازی‌های بعد به آن‌ها امیدوار بود. هفته بعد یکی از سخت‌ترین هفته‌های ایران در لیگ ملت‌ها است که من امیدوارم عملکرد خوب خود را در این مرحله نیز مقابل ژاپن، برزیل و آرژانتین داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران همچنین در مورد قرعه ایران در مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی جوانان جهان در بحرین، گفت: من فکر می‌کنم گروه A و گروه C که ایران در آن قرار دارد، سخت‌ترین گروه‌ها هستند. ما با تیم‌های روسیه که قهرمان اروپا، جمهوری چک که نایب قهرمان اروپا و تیم تونس که قهرمان آفریقا است هم گروه هستیم، این یعنی همه رقبای ما با سهمیه رنکینگی راهی این مسابقات نشده‌اند و نباید هیچ یک از آن‌ها را حریف راحتی تلقی کنیم چون قهرمانان قاره‌های خود هستند. امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی در این مسابقات داشته و از مرحله نخست صعود کنیم.

عطایی در پاسخ به این سوال که از نظر او سخت‌ترین بازی ایران مقابل کدام یک از این تیم‌ها خواهد بود؟ گفت: من فکر می‌کنم روسیه سخت‌ترین حریف ما در این مرحله است اما، با همه توان به مصاف رقبا می‌رویم تا نتیجه لازمه را کسب کنیم./ایسنامطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد