مازندلیگ- بس است دیگر. هر چیزی باید یک نقطه پایان داشته باشد؛ آنچه انگار خبرگوی پیشین تلویزیون و مدیر روابط عمومی فعلی وزارت ورزش با آن بیگانه است. مازیار ناظمی در توییت خداحافظی با مزدک میرزایی فاش کرده که او بخشی از آرشیو صداوسیما را با خودش از کشور بیرون برده و البته هشدار داده که پخش این تصاویر از سوی مزدک در تلویزیون‌های خارجی پیگرد قانونی دارد؛ اما کدام تبعات؟ مگر ایران مشمول قوانین جهانی کپی‌رایت است؟

البته که از ناظمی نباید بیش از این توقع داشت؛ کسی که معمولا پیام‌های صفحه شخصی‌اش مایه سرگرمی دیگران است و به ندرت پیش می‌آید به عنوان مسوول رسانه‌ای یک وزارتخانه بزرگ، دو خط مطلب را بدون غلط نگارشی و دستوری منتشر کند. مساله اما همان «نقطه پایان» کذایی است؛ جایی که او بالاخره باید متوجه جایگاه مهمی که اشغال کرده، باشد و به داستان‌سرایی‌های بی‌ارزش پایان بدهد. اینکه یک روز بنویسی زیدان سرمربی تیم ملی خواهد شد و روز دیگر قدرت بینایی نژاد زرد را به تمسخر بگیری یا بابت سانسور لوگوی منچستریونایتد فلسفه ببافی، شاید زیبنده خود ناظمی باشد، اما تناسبی با جایگاه حقوقی او ندارد.

از اینها که بگذریم باید پرسید ناظمی اساسا از کدام آرشیو حرف می‌زند؟ آرشیو صداوسیما در حوزه ورزش چنان نحیف است که حتی فیلم گل علی دایی به میلان ایتالیا در آن موجود نیست و عادل فردوسی‌پور برای پخش آن، از گنجینه شخصی مخاطبان نود استقراض کرد! همین حالا اگر چهار تا تصویر درست و حسابی از لیگ آزادگان یا حتی فصول ابتدایی لیگ برتر در بایگانی سیما پیدا شود، دوستان باید کلاه‌شان را بالا بیندازند. تکلیف مسابقات خارجی هم که روشن است و اکثرش را خود سازمان قبلا دزدیده! بعد مزدک چه چیزی را برده؟ اصلا پست فعلی ناظمی چه تناسبی با حوزه صداوسیما دارد که او وارد چنین مباحثی می‌شود؟ آیا بهتر نیست مسوولان این سازمان عریض و طویل و یا کاسه‌های داغ‌تر از آش، اول پاسخگوی خروج آرشیو سیاسی و اجتماعی صداوسیما از کشور باشند و جواب بدهند که چطور ناب‌ترین تصاویر مربوط به ایران معاصر مدام از شبکه‌ای مثل من‌وتو روی آنتن می‌رود؟

این روزها با اسم مزدک بیش از پیش دیده می‌شوید آقای ناظمی، همانطور که دیروز کلیدواژه زیدان و مورینیو این عطش را در وجودتان سیراب کرد، اما کمی بیشتر به آن «نقطه پایان» فکر کنید. یکی مثل میرزایی اگر بخشی از خصوصیات اخلاقی و رفتاری شما را داشت، شاید هرگز محتاج مهاجرت نمی‌شد!مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد