مازندلیگ- ظاهرا قصه مازاد اعلام شدن سروش رفیعی و شایان مصلح از سوی سرمربی پرسپولیس، قرار نیست به این زودی‌ها به پایان برسد. یک روز این مصاحبه می‌کند، یک روز آن یکی و یک روز هم حامیان و رفقای این دو بازیکن در پشتیبانی از آنها چانه گرم می‌کنند. همه هم خدا را شکر ژست حرفه‌ای می‌گیرند و حداقل برای حفظ ظاهر هم که شده ادعا می‌کنند سرمربی حق داشته در موردشان تصمیم بگیرد، اما در عوض برای درد دل کردن جمله دیگری دارند که آن هم در نوع خودش شگفت‌انگیز است. لب کلام این است که آقایان می‌گویند نوع و زمان حذف‌شان از پرسپولیس درست نبود و باید طور دیگری کنار گذاشته می‌شدند؛ اما واقعا چطور؟ خوب بود مثلا در اردوی ترکیه، کالدرون و دستیارانش این دو بازیکن را روی دوش می‌گرفتند و طی تشریفاتی خاص خبر می‌دادند که از تیم کنار گذاشته شده‌اند؟ خب شما را نخواسته‌اند و گفتند برو؛ شکلش خوب نبود دیگر چه صیغه‌ای است؟

از این وحشتناک‌تر ادعاهای مکرر و پایان‌ناپذیر در مورد «زمان» حذف از تیم است. شایان مصلح حتی در آخرین مصاحبه‌اش هم این موضوع را تکرار کرده و گفته بابتش ناراحت است. احتمالا شایان فکر می‌کند باشگاه باید شب قهرمانی جام حذفی به او و سروش رفیعی اعلام می‌کرد از تیم کنار گذاشته شده‌اند! آیا واقعا این دیدگاه‌ها حرفه‌ای است؟ سرمربی پرسپولیس عوض شده و طبعا او باید مدتی کنار تیم کار می‌کرد تا تصمیمات فنی‌اش را در مورد بازیکنان بگیرد. کالدرون برای این جمع‌بندی نیاز به زمان داشت؛ همانطور که استراماچونی هم در استقلال شرایط مشابهی داشت. سرمربی ایتالیایی آبی‌ها روح‌الله باقری و آرمین سهرابیان را تقریبا همزمان با حذف سروش و شایان از پرسپولیس خط زد، اما آنها این همه جنجال نکردند و خیلی زود و ساده رفتند دنبال زندگی‌شان. جالب اینجاست که استراماچونی رضا آذری جوان را تقریبا دو هفته بعد از غائله رفیعی و مصلح از تیمش کنار گذاشت، اما حتی این جوان نسبتا گمنام هم نگران پیدا کردن تیم مناسب نیست، چون اصلا معلوم نیست لیگ چه زمانی آغاز خواهد شد!

کاش کمی بیش از این حرفه‌ای باشیم. کاش آنهایی که پول زیاد می‌گیرند، یک سر سوزن رفتار مدرن را هم بیاموزند و به اصول جهانشمول فوتبال امروز احترام بگذارند. مصاحبه‌هایی که این چند وقت از سروش و شایان منتشر شد واقعا دردناک بود و دردناک‌تر از آن، حمایت کورکورانه‌ای است که طیفی از هواداران پرسپولیس از این دو نفر دارند. این فوتبال است. وقتی لذتش را می‌برید، باید تسلیم شدن در برابر قواعد بعضا بی‌رحمانه‌اش را هم بپذیرید؛ مخصوصا در این فقره که مطلقا اتفاق عجیب و زشتی برای سروش و شایان رخ نداده است.

روزنامه گلمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد