ژیمناستیک یکی از ورزش‌های پایه به شمار می‌آید که هرچند در جامعه مانند رشته‌های فوتبال، کشتی و والیبال طرفدار ندارد، اما اهمیتش به حدی است که اگر رونق و پیشرفت در آن جدی گرفته نشود، پیامدهای منفی آن در سایر رشته‌های ورزشی نیز دیده خواهد شد.
ژیمناستیک مازندران در مسیر ترقی
به گزارش مازندلیگ، در مازندران که یکی از استان‌های پیشتاز مدال‌آوری و قهرمانی است، اهمیت تقویت ورزش‌های پایه مانند ژیمناستیک بسیار بیشتر است. اقبال عمومی جامعه مازندران به ورزش ژیمناستیک نشان می‌دهد که توجه به ورزش پایه در خانواده‌های مازندرانی نسبت به سایر استان‌های کشور بیشتر است.

رئیس هیات ژیمناستیک مازندران با بیان این‌که رشته ژیمناستیک در استان در مسیر رو به رشدی قرار دارد، گفت: آمارهای فدراسیون ژیمناستیک نشان می‌دهد که مازندران در سال ۱۳۹۷ برترین استان از نظر استقبال افراد برای حضور در باشگاه‌های ژیمناستیک بود و رتبه اول ورزشکاران بیمه شده هیات‌های ژیمناستیک کشور را به دست آورد.

«علیرضا خویی» اظهار کرد: این میزان استقبال می‌طلبد که زیرساخت‌ها و شرایط برای توسعه این رشته در استان نیز فراهم شود. به همین منظور در طول سال برنامه‌های آموزشی مختلفی در حوزه مربیگری و داوری برای فعالان این رشته برگزار می‌شود. وی با اشاره به فعالیت مناسب هیات ژیمناستیک مازندران در برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف افزود: آخرین اقدام انجام شده برگزاری کلاس داوری درجه ۳ ترامپولین بود که به میزبانی هیات ژیمناستیک استان در مجموعه ورزشی داراب ساری برگزار شد. در این دوره ۳ روزه که از ۱۶ مرداد آغاز شده بود، ۲۶ نفر از استان‌های خراسان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی و مازندران شرکت کردند. به این افراد زیر نظر «مجید موسوی» مربی و داور بین‌المللی پس از گذراندن ۳ مرحله آزمون‌ تئوری و عملی و کسب نمره قبولی، مدرک داوری درجه ۳ توسط فدراسیون ژیمناستیک اعطا می‌شود.

رئیس هیات ژیمناستیک مازندران با اشاره به کسب رتبه برتر توسط هیات ژیمناستیک استان در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ بین هیات‌های استانی کشور، بیان کرد: تمرکز هیات بر آموزش و همچنین ساماندهی فعالیت ورزشکاران سبب شده که این هیات ورزشی جایگاه ویژه‌ای در کشور به دست بیاورد.
خویی بر ضرورت پرورش مربیان در رشته‌های زیرمجموعه ژیمناستیک تاکید کرد و گفت: برگزاری کلاس مربیگری نیز از دیگر اقدامات این هیات است. پایان فروردین امسال کلاس مربیگری درجه ۳ ترامپولین نیز توسط این هیات برای ۲۵ مربی زن و مرد در خانه ژیمناستیک ساری برگزار شد تا مربیان با نکات علمی و تئوری روز این رشته آشنا شوند.

وی بیان کرد: خانواده‌ها در سال‌های اخیر از اهمیت این رشته در تندرستی فرزندان خود بیشتر آگاه شده‌اند به همین دلیل توجهشان به این رشته مهیج و جذاب بیشتر شده است. تلاش هیات ژیمناستیک مازندران بر این است که با برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقای سطح کیفی باشگاه‌ها، افراد علاقه‌مند به‌ویژه رده‌های سنی پایه بیشتر به باشگاه‌های ژیمناستیک جذب شوند. تحقق این هدف هم به کشف استعدادهای ورزشی برای ورود به عرصه قهرمانی کمک می‌کند و هم در بالا رفتن ضریب سلامت جامعه اثرگذار است.

این مسئول از تلاش برای گسترش زیرساخت‌های ژیمناستیک در استان خبر داد و گفت: باتوجه به این‌که مازندران قطب ژیمناستیک کشور به شمار می‌آید، یکی از اهداف مهم این هیات تاسیس آکادمی تخصصی ژیمناستیک شمال کشور است که پیگیر اجرای آن هستیم. اخیرا این طرح را نزد دکتر یوسف‌نژاد نماینده ساری و میاندورود و نایب رئیس کمیسیون ورزش مجلس مطرح کردیم. مورد استقبال ایشان قرار گرفت و وی اعلام کرد که آمادگی دارد تا به هر شکلی برای اجرایی شدن این طرح همکاری کند. خویی افزود: امیدواریم که با همکاری همه مسئولان این طرح را بتوانیم در استان اجرایی کنیم تا پشتوانه‌سازی در ژیمناستیک مازندران و ورزش قهرمانی در گستره بیشتری انجام شود.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد