زندگی یک زن جوان که مبتلا به نوعی بیماری نادر نخاعی شده بود برای همیشه تغییر کرد. این زن با نوعی گردن درد عجیب یک روز صبح از خواب بیدار و تا پایان روز فلج شد.

هلن فینچام اهل ولز ، فقط 21 سال دارد او با نوعی گردن درد از خواب بیدار شد. گردن دردی که فکر می کرد نتیجه خواب شبانه ای ناخوشایند است. اما ماجرا چیز دیگری بود.

با یک بیماری نادر نخاعی آشنا شوید

چند ساعت بعد او روی تختخواب خود دراز کشید و از سینه درد رنج می برد. کم کم درد تا حدی شدید شد که مجبور شد با اورژانس تماس بگیرید و وقتی نیروهای پلیس رسیدند او حتی نمی توانست راه برود. سپس او را به بیمارستانی در سوانسی منتقل کردند ، که در آنجا بیماری وی نوعی بیماری نادر به نام میلویت شناخته شد.

با یک بیماری نادر نخاعی آشنا شوید

رفلکس های بازتابی او به صفر رسیده بود و حتی با زدن چکش به زانویش نیز واکنشی نشان نمی داد. هر سال در انگلستان حدود 300 نفر مبتلا به میلویت می شوند که در حال حاضر درمانی ندارد.هلن شش ماه را در بیمارستان و 12 ماه دیگر در توانبخشی گذراند. او می گوید اکنون فقط می توانم بازوهایم را به اندازه کافی برای غذا خوردنم تکان دهم اما نمی توانم مواد غذایی را برش زده و در دهانم قرار دهم.

هلن روزانه هفت ساعت مراقبت های حرفه ای دریافت می کند. او حتی برای لباس پوشیدن نیز به کمک نیاز دارد. او هیچ نوع تحرک زیادی ندارد و نمی تواند مانند هم سن و سالانش تفریح یا حرکت کند. هلن باید مدام فیزیوتراپی شود. در غیر این صورت دچار مشکلاتی جدی می شود.

انتخابمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد