مازندلیگ - بیانکا اندرسکو کانادایی با پیروزی بزرگ برابر سرینا ویلیامز از آمریکا برای اولین‌بار قهرمانی در یک گرنداسلم تنیس را جشن گرفت.

 

به گزارش مازندلیگ، اندرسکو، تنیس‌باز 19 ساله کانادایی دقایقی پیش با پیروزی 2 بر صفر (6 بر 3 و 7 بر 5) برابر سرینا ویلیامز در فینال رقابت‌های آزاد آمریکا برای اولین‌بار فاتح یک گرنداسلم شد. اندرسکو در ماه‌های اخیر نتایج درخشانی در تورنمنت‌های بزرگ گرفته و می‌تواند تا سال‌ها در سطح اول بانوان بدرخشد. او در ست دوم 5 بر یک از ویلیامز پیش بود و یک امتیاز تا قهرمانی فاصله داشت اما فشار تماشاگران و تشویق‌های شدید هزاران آمریکایی حاضر در ورزشگاه آرتور اَش به کمک حریفش آمد و نتیجه 5 بر 5 شد. در ادامه این ست پرهیجان اما اندرسکو توانست با جو حاکم غلبه کند و 7 بر 5 به پیروزی و قهرمانی تاریخی برسد.


ویلیامز 37 ساله هم با کارنامه‌ای پرافتخار به دنبال 24ــمین عنوان گرنداسلم خود و برابری با رکورد مارگارت کورت استرالیایی بود اما مانند سال گذشته در نیویورک ناکام ماند. ویلیامز در سال‌های 1999، 2002، 2008، 2012، 2013 و 2014 فاتح یو اس اوپن (آزاد آمریکا) شده بود اما امشب تجربه فراوان وی نتوانست مانع از درخشش اندرسکو جوان شود. سرینا در رقابت‌های ویمبلدون امسال هم نمایش خوبی برابر سیمونا هالپ رومانیایی نداشت و بازی را به راحتی واگذار کرده بود و امشب برای چهارمین بار متوالی در فینال گرنداسلم‌های ویمبلدون و آزاد آمریکا شکست خورد.

 

فینال بخش مردان آزاد آمریکا ساعت 00:30 بامداد دوشنبه بین رافائل نادال اسپانیایی و دنیل مدودف روس برگزار خواهد شد.

اندرسکو (راست) در کنار ویلیامز پیش از شروع فینال آزاد آمریکا

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد