مازندلیگ- رسول بهروش

حالا دیگر هیچ شکی باقی نمانده است. در تمام طول این مدت، ته همه انتقادها از محمدحسین میثاقی رگه‌هایی از عذاب وجدان وجود داشت که بالاخره نان و آب او دست اصحاب قدرت افتاده و شاید ناچار است از درد معاش نقش غاصب ناسپاس را بازی کند، اما حالا دیگر تردیدی نیست؛ حالا که او، با آن چشم‌های تنگ زل می‌زند به دوربین و انگار قشنگ رو به استاد مخلوعش می‌گوید: «در این سال‌ها ذایقه ما را به حاشیه و جنجال عادت دادند، اما من درستش می‌کنم.» تو؟ همین تو با نفس‌های عاریه‌ای‌ات؟

آخر دنیا، لابد همین‌جاست؛ جایی که محمدحسین میثاقی از التماس بی‌محابا روی آنتن زنده برای گرفتن فقط یک صندلی، به نقطه‌ای می‌رسد که ناجوانمردانه برای رییس زمین‌خورده‌اش رجز می‌خواند، برای کسی که شش ماه است در خانه نشسته و لام تا کام حرف نزده، اما انگار عروسک‌گردان‌های میثاقی، حتی سکوت او را هم تاب نمی‌آورند. راستی شما از چه قبیله‌ای هستید که می‌زنید، می‌بندید، به زنجیر نسیان می‌کشید و از همین قربانی خاموش هم می‌هراسید؟ نه دیگر، حالا شکی باقی نمانده است. محمدحسین گرسنه نان نبود، گرسنه نام بود؛ نامی که از مسیر نفرت گذشت، اما هر چه بود باعث شده حالا همه ایران در مورد او حرف بزنند و انگار همین برایش کافی است. ببینید که در روزهای فروکش کردن حملات، چطور دوباره با شوق و ذوق به صحنه آمد و کاری کرد که سیل توجهات از داربی و داوری و دعواهایش، دوباره به سمت او هدایت شود. میثاقی بدمن ناخواسته یک سناریوی تحمیلی نیست؛ او با این نقش کریه عشق‌بازی می‌کند و البته حواس‌اش هست که به هیچ ناشناخته با استعدادی دوربین و میکروفن ندهد. هر چه باشد او مفهوم «خیانت» را بهتر از همه می‌فهمد!

محمدحسین یک روز در برنامه احسان علیخانی حس و حالش موقع اولین تماس تلفنی فردوسی‌پور را توصیف کرد. معلوم نیست او هنوز صدای لرزانش در آن لحظات را به یاد دارد یا نه، اما کاش مورخ‌ها این قصه را هیچ کجای تاریخ ننویسند. داستان میثاقی، حکایت راهزنی است که دست و پای سوارکار سخاوتمند را بست و اسبش را دزدید. جوانمرد بی‌نوا در آخرین لحظه رو به او فریاد زد: «هر چه بردی نوش جانت، فقط کاری که با من کردی را برای کسی تعریف نکن، چون اگر مردم بفهمند دیگر هیچ سواری به هیچ پیاده‌ای رحم نخواهد کرد.» نه؛ حکایت محمدحسین را ننویسید. نگذارید رسم فتوت، پر و بال دادن و بنده‌نوازی کردن ور بیفتد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد