چرا چرخه مدیران تغییر نمی‌کند؟

فوتبال ایران سال هاست چهره های جدید مدیریتی را به خود ندیده است.نگاهی به باشگاه‌ها بیاندازید.اسامی همان نفراتی هستند که سال‌های قبل هم در فوتبال بوده‌اند.به خصوص در تیم‌هایی که در ظاهر ارتباطی به دولت و شرکت‌های صنعتی ندارند اما...
قحط الرجال به مدیریت فوتبال رسید
عرفان حاج بابایی: فوتبال ایران طی سالیان اخیر با پدیده تکراری بودن مربیان در تیم های لیگ برتری مواجه بوده است. چرخه ای ثابت و نفوذناپذیر از مربیان که از این تیم به آن تیم پاس داده می شدند.مربیانی که حتی اگر کارنامه موفقیت آمیزی هم از خود به جای نمی گذاشتند،مجدد جذب یک تیم جدید می شدند و کار خود را از سر می گرفتند. این حالت البته با ورود مربیانی جدید به عرصه فوتبال ایران و حضور چند چهره خارجی شکسته شد و انحصار بعضی مربیان خاص از بین رفت.

این چرخه محصور اما چند وقتی است که از حوزه فنی به حوزه مدیریت منتقل شده است. از حضور مدیران چند پسته و بازنشسته در فدراسیون فوتبال که عبور کنیم،می بینیم که در لیگ برتر و در تیم های باشگاهی هم چالش عدم حضور مدیران جدید و استفاده از چرخه تکراری مدیران به وفور وجود دارد.

یکی از آخرین مثال های این امر بازگشت محمدحسن انصاری فرد به دنیای مدیریت است. زمانی که ایرج عرب در نهایت پست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس را ترک کرد،قرمزها به سراغ گزینه ای جدید نرفتند و ترجیح دادند فردی را به بالاترین سمت اجرایی باشگاه خود بگمارند که 14 سال پیش هم در این پست قرار گرفته بود.انصاری فرد حالا در غیاب چهره های جدید مدیریتی یک بار دیگر به پرسپولیس برگشته و باید دید در این پست چه خواهد کرد؟

ماجرا در باشگاه استقلال هم جالب است. هواداران استقلال به شدت از عملکرد مدیریت باشگاه خود ناراضی اند و خواهان این هستند که امیرحسین فتحی پست مدیرعاملی باشگاه را ترک کند و هنگامی که به جانشین برای او فکر می کنند،قطعا یکی از اصلی ترین اسامی که به زبان می آورند علی فتح الله زاده است. مدیری که از دهه 70 به این سو در مقاطع مختلف مدیریت استقلالی ها را برعهده گرفته و فارغ از قضاوت درباره کیفیت و نحوه مدیریت او،نمی توان کتمان کرد که او هنوز هم در سن 61 سالگی دوست دارد به صندلی مدیریت باشگاه محبوبش تکیه بزند و بخش قابل توجهی از هواداران استقلال هم تمایل دارند تا "حاج فتح الله" یک بار دیگر به استقلال برگردد. این مورد هم نشان می دهد که بازهم تمایلی به حضور مدیر جدید وجود ندارد و به نظر نمی آید چرخه بسته مدیران حتی در باشگاه استقلال هم بشکند و فرد تازه ای در این پست قرار بگیرد.

سعید آذری؛بمب نقل و انتقالاتی فوتبال ایران

در فصل نقل و انتقالات،اهالی فوتبال همیشه منتظر انفجار بمب های مختلفی هستند. بمب هایی که معمولا با انتقال بازیکنان و یا گاهی مربیان به باشگاه های جدید می ترکند و همه را با خود همراه می کنند. امسال اما بمب نقل و انتقالاتی به گعده مدیران هم راه یافت و سعید آذری مصداق بارز این اتفاق بود. او که در نهایت پست مدیرعاملی باشگاه ذوب آهن را ترک کرد،طبق گفته خودش با پیشنهادات مختلفی برای مدیریت مواجه بود که قطعا مهم ترین آن از سوی باشگاه استقلال بود. آذری اما در نهایت حضور در جمع آبی های پایتخت را نپذیرفت و ترجیح داد در فضای تیم های صنعتی باقی بماند و در نهایت راهی فولاد خوزستان شد تا حالا فوتبال ایران شاهد پدیده جدیدی به نام جا به جایی مدیران از این باشگاه به باشگاهی جدید باشد. درست مثل جا به جایی بازیکنان و مربیان.

وقتی ساکت،بدون سر و صدا پست می گیرد

محمدرضا ساکت آنقدر در در این یکی دو سال اخیر پست گرفته که گاهی از دست آدم در می رود که او کجا کار می کند و چه سمتی دارد؟فقط کافی است اسم او را در اینترنت جستجو کنید تا به پست و مقام هایی برسید که بدون شک خیلی از مدیران جوان می توانند در آنها به کار گرفته شوند.جستجو کنید و این سمت ها را بشمارید!/خبرآنلاینمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد