مازندلیگ -رییس فدراسیون شطرنج درخصوص حضور علیرضا فیروزجاه در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: از همه ظرفیت‌‌ها بهره می‌گیریم که نماینده کشورمان با پرچم فیده در این مسابقات شرکت نکند.

 

به گزارش مازندلیگ، مهرداد پهلوان زاده در گقتگوی اختصاصی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: فیروزجاه یکی از بهترین‌ شطرنج‌بازان ایران است که در این چند سال شایستگی‌های خود را بارها نشان داده است. نفر اول شطرنج ایران در ریتینگ جهانی علیرغم مخالفت شورای برون مرزی تصمیم براین گرفته که در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کند.


رییس فدراسیون شطرنج  ادامه داد: تلاش فدراسیون تا به این لحظه بر این است که فیروزجاه را از اقدامی که می‌خواهد انجام دهد منصرف کنیم. ما در فدراسیون از همه ظرفیت‌‌ها بهره می‌گیریم که نماینده کشورمان با پرچم فیده در مسابقات شرکت نکند. بدون شک فدراسیون شطرنج همچون دیگر فدراسیون‌ها تابع سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین وزارت ورزش و جوانان است و در هیچ شرایطی حاضر نخواهد بود منافع کشور عزیزمان ایران به خطر بیفتد.


وی افزود:  قطعا هر ورزشکاری که از ایران بخواهد به مسابقات اعزام شود نیاز به مجوز شورای برون مرزی دارد و شورای برون مرزی برای مسابقات قهرمانی جهان با توجه به اینکه احتمال وقوع برخی حواشی برای ملی‌پوشان آقا مجوز صادر نکرد. فیروزجاه بعد از این تصمیم اعلام کرد که می‌خواهد به صورت انفرادی در مسابقات شرکت کند که فدراسیون با این تصمیم مخالفت کرد و در گفتگو با این شطرنج‌باز و پدرش این مخالفت بارها عنوان شد. درنهایت فیروزجاه اعلام کرد که با پرچم فیده می‌خواهد در این مسابقات حضور داشته باشد و این موضوع نیز برای فدراسیون قابل قبول نیست. ما طی نامه‌ای به فیده رسما اعتراض خود را عنوان کردیم و خواستار این هستیم که فیده با این درخواست ایران موافقت کند.

 


پهلوان‌زاده در پایان گفت: فیروزجاه درحال حاضر در فرانسه اقامت دارد و تا دو سال نیز نمی‌تواند تغییر تابعیت بدهد و طی نامه‌ای که به فدراسیون جهانی شطرنج زده‌ایم به این نکته اشاره داشتیم که این بازیکن نباید در مسابقات قهرمانی جهان با پرچم فیده بازی کند.

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد