عصر شنبه گذشته باشگاه نساجی مازندران اعلام کرد تا به امروز (شنبه) درخصوص میلاد سرلک و حسن جعفری هیچ‌گونه توافقی با باشگاه شهرخودرو مشهد نداشتیم.
نساجی مازندران بر سر جعفری و سرلک توافقی با شهرخودرو نداشت/ ماجرای عجیب بازیکنی که حساب خود را بست تا پول نگیرد و فسخ کند!
به گزارش مازندلیگ، باشگاه شهرخودرو با انتشار تصویر رضا حدادیان و علی امیری مالک و مدیرعامل نساجی مازندران در کنار فرهاد حمیداوی مالک تیم مشهدی مدعی شد بر سر انتقال میلاد سرلک و حسن جعفری به توافق رسیده‌اند! باشگاه نساجی مازندران نیز در ادامه اطلاعیه خود اعلام کرد جدایی میلاد سرلک و حسن جعفری از باشگاه نساجی مازندران غیرقانونی بوده و خواستار برخورد قانونی با این دو بازیکن هستیم تا درس عبرتی برای سایر بازیکنانی باشد که بی‌تعهدی پیشه کرده و به باشگاه‌ها لطمه می‌زنند. اما اصل ماجرا چه بود؟
حسن جعفری و میلاد سرلک دو بازیکن تیم نساجی مازندران هنگام عقد قرارداد خود با این تیم بندی در قرارداد خود گنجاندند که در صورت عدم پرداخت ۵۰ درصد (جعفری) و ۶۰ درصد (سرلک) از کل قرارداد تا پایان نیم‌فصل اول می‌توانند قرارداد خود را یک‌طرفه فسخ کرده و از این تیم جدا شوند. چنین بندی در قرارداد بازیکنانی همچون مجتبی ممشلی، سیدمحمد میری و علی‌اصغر عاشوری هم گنجانده شده بود. از آنجایی که باشگاه نساجی درگیر تغییر و تحولات مالکیتی بود بنابراین واریز پول قرارداد این بازیکنان و رساندن آن به ۵۰ درصد یک مقدار زمان برد و بالاخره هم این اتفاق افتاد و فرهاد صنیعی‌فر مالک سابق نساجی مازندران امتیاز این باشگاه را به طور کامل به رضا حدادیان واگذار کرد. در همین گیر و دار هم بازی هفته دوازدهم لیگ برتر میان پرسپولیس و نساجی مازندران به دلیل آلودگی هوا به تعویق افتاد و به جمعه ۶ دی موکول شد در حالی که دو بازیکن مورد اشاره در بازی با پرسپولیس و گل‌گهر (هفته شانزدهم) غایب بودند. در این راستا نکاتی وجود دارد که در زیر از نظرتان می‌گذرد.
۱- سازمان لیگ فوتبال در حالی تاریخ نقل و انتقالات را ۲۶ آذر اعلام کرد که تیم‌هایی مثل نساجی مازندران پس از این تاریخ بازی داشتند. نساجی مازندران یک مسابقه در روز جمعه ۲۹ آذر گذشته با گل‌گهر سیرجان و یک دیدار دیگر هم روز جمعه ۶ دی با پرسپولیس داشت.
۲- همین اشتباه سازمان لیگ در اعلام زمان نقل و انتقالات نیم‌فصل اول باعث شد برخی تیم‌ها مقابل حریفانی قرار بگیرند که با بازیکنان آن‌ها مذاکره کرده یا به توافق رسیده بودند. طبیعی است شروع نقل و انتقالات قبل از پایان بازی‌های نیم‌فصل اول این شائبه را ایجاد می‌کند که ممکن است برخی بازیکنان جلوی تیم آینده خود به میدان نروند یا بازی نکنند که مصدوم نشوند!
۳- میلاد سرلک و حسن جعفری دو بازیکنی بودند که بلافاصله پس از شروع نقل و انتقالات به سازمان لیگ مراجعه کرده و برگه فسخ یک‌طرفه قرارداد خود را از این سازمان دریافت کردند و سپس به دلایلی (اولی شکستگی بینی و دومی مصدومیت) از حضور در دو بازی حساس نساجی مازندران برابر گل‌گهر سیرجان و پرسپولیس تهران طفره رفتند!
۴- جالب آنکه مسئولان باشگاه نساجی مدعی هستند پس از انتقال مالکیت نساجی از صنیعی‌فر به حدادیان، باشگاه تلاش کرد پول قرارداد این بازیکنان را به حساب آنان واریزکند، اما حساب خود را بستند که نساجی نتواند مبالغ پرداختی خود را به ۵۰ و ۶۰ درصد مد نظر برساند! همچنین این دو بازیکن پاسخگوی تماس‌های تلفنی مسئولان نساجی مازندران نبودند.
۵- شنیدیم مسئولان باشگاه نساجی مازندران از سر ناچاری و از طریق نماینده خود چک‌هایی در اختیار کمیته تعیین وضعیت گذاشتند که به این دو بازیکن واگذار شود، اما هیچ یک برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند.
۶- میلاد سرلک و حسن جعفری در ادامه عکس‌هایی با پیراهن شهرخودرو انداختند که به همه اعلام کنند برای همیشه از نساجی مازندران جدا شده‌اند. اقدامی که واکنش باشگاه نساجی را به دنبال داشت، اما هنوز به سرانجامی نرسیده است.
۷- این دو بازیکن در دیدار اخیر شهرخودرو مشهد مقابل شاهین شهرداری بوشهر به میدان رفتند که با اعتراض کتبی تیم جنوبی مواجه شده است. باشگاه شاهین شکایت کرده که میلاد سرلک و حسن جعفری غیرقانونی بازی کرده‌اند و باید این بازی ۳- صفر به سود تیم بوشهری شود. وکلای شهرخودرو و این دو بازیکن هم مدعی هستند قراردادشان را به صورت کاملاً قانونی و برای دومین بار با نساجی مازندران فسخ کرده‌اند و همه چیز قانونی بوده است. حالا این دو باشگاه خواسته و ناخواسته وارد دعوای حقوقی شده‌اند که تکلیف آن را باید کمیته تعیین وضعیت فوتبال مشخص کند.
*نکته اول؛ سازمان لیگ فوتبال چرا باید تاریخ نقل و انتقالات نیم‌فصل را قبل از اتمام نیم‌فصل اول و بازی‌های عقب افتاده اعلام کند؟ آیا دوستان نمی‌توانستند به جای ۲۶ آذر تاریخ نقل و انتقالات را روز ۳۰ دی اعلام کنند که شائبه و مشکلی برای برخی باشگاه‌ها به وجود نیاید؟
*نکته دوم؛ آنچه ما را وادار به نوشتن کرد رفتار‌های غیرحرفه‌ای در فوتبال ماست. اینکه بازیکن یا بازیکنانی ناگهان تصمیم می‌گیرند در بازی‌های آخر خود غایب باشند نیز از جمله سؤالاتی است که متأسفانه جوابی برای آن نمی‌توان پیدا کرد.
*نکته سوم؛ ظریفی دیروز می‌گفت دلالی را می‌شناسد که چند بازیکن یک تیم را قبل از شروع نقل و انتقالات نیم‌فصل وسوسه کرد و با خود به تیم دیگری برد در حالی که به موازات این اقدام به همین باشگاه هم بازیکنان دیگری پیشنهاد می‌داد! چرا؟ دلیل آن واضح است! با این کار می‌توانست به جای پورسانت نقل و انتقال یک بازیکن یا یک تیم، از دو تیم و چند بازیکن سود ببرد. ملتفت شدید؟!/خبرورزشی


مطالب مرتبطنظر تایید شده:1

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


AB.AM 0 1 دوشنبه 30 دی 1398-19:05

مهمترین مشکل این اتفاق در نوع قرارداد بازیکنان است. چرا باید دست بازیکن در کیفیت متوسط یا ضعیف را تا این حد باز گذاشت.
بازیکن رده امید باشگاه دیگر را با قرارداد یکساله یا قرضی می گیرند ولی از بازیکنان رده پایه خود امتناع می کنند.
چه کسی مسئول این قراردادها است. پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد