مازندلیگ - رییس فدراسیون شمشیربازی ایران از احتمال 95 درصدی سهمیه 4 نفری شمشیربازی ایران در بازی های المپیک 2020 خبر داد.
 

به گزارش مازندلیگ و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فضل الله باقرزاده با اشاره به اعزام تیم ملی سابر ایران به لهستان در اواخر هفته جاری اظهار داشت: حضور تیم ملی سابر شمشیربازی با ترکیب 4 ششمیرباز به بازی های المپیک با احتمال 95 درصد قطعی شده اما مسابقات جام جهانی لهستان بهترین فرصت برای قطعیت 4 سهمیه ایران است.

 

رییس فدراسیون شمشیربازی ادامه داد: تیم ملی شمشیربازی ایران فرآیند بسیار خوبی را برای کسب سهمیه طی کرده و حتی بعد از جام جهانی لهستان دو جام جهانی دیگر هم برای کسب سهمیه فرصت داریم اما تلاش ما این است در همین لهستان کار را تمام کنیم.

 

باقرزاده از وضعیت علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، محمد رهبری و محمد فتوحی ابراز خرسندی کرد و گفت: در حد ظرفیت و پتانسیل وجود امکانات خوبی را برای ملی پوشان فراهم کردیم و با توجه به هدایت خوب پیمان فخری سرمربی تیم هم امیدواری بسیار زیادی برای کسب مدال المپیکی داریم تا این رشته به پنجمین رشته مدال آور ایران در بازی های المپیک تبدیل شود.

 

وی در پایان گفت: شمشیربازی ایران سیر صعودی طی کرده، در بازی های المپیک 2012 یک سهمیه داشتیم این سهمیه در المپیک ریو به دو نفر رسید و اکنون با 4 سهمیه در صدد کسب مدال المپیکی هستیم.

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد