مازندلیگ- رسول بهروش

به پیر به پیغمبر بحث بر سر مسابقات این فصل نیست. اصلا کرکره فوتبال را تا بهبود آخرین کرونایی یا کشف واکسن پایین بکشید. محض رضای خدا کمی از این نگاه دو قطبی و رنگی فاصله بگیرید و به ماجرا عمیق‌تر نگاه کنید. بحث بر سر جرزنی با نقاب انسان‌دوستی است، بر سر این رانت مضاعف و امتیاز تبعیض‌آمیزی است که دارند به قشر مرفه فوتبالیست تقدیم می‌کنند.

باشگاه‌های خواهان لغو مسابقات به سازمان لیگ نامه نوشته‌اند که «تضمین بدهید در صورت شروع بازی‌ها حتی یک بازیکن هم کرونا نمی‌گیرد.» این چه حرفی است؟ مگر میلیون‌ها کارگر و کارمند، این همه نان‌آور ضعیف خانواده که یک ماه است سر کار برگشته‌اند، از کسی برای حفظ سلامتی تضمین گرفته‌اند؟ مگر کسی به این بندگان خدا که در مترو و اتوبوس لای هزار نفر محصور هستند ضمانت داده که الان برای فوتبالیست‌های نازپروده گارانتی می‌خواهید؟ خداوکیلی احتمال ابتلا به ویروس در بی‌آرتی بیشتر است یا بی‌ام‌و؟ شاید هم تفاوت بین رنگ خون آدم‌هاست. جان کارگری که طفلش محتاج دست نوازش اوست، چه قابلی دارد در مقابل جان فوتبالست لاکچری‌باز؟

شما را به خدا اینقدر همه چیز را به بازی سخیف رنگ‌ها نیالایید؛ چه اینکه شاید مخالفان امروز برگزاری لیگ هم شش ماه دیگر با تعطیلی فصل آینده پشیمان شوند. حرف بر سر این است که یا همه مردم باید قرنطینه باشند و آب و نان‌شان را دولت بی‌منت بدهد، یا همه باید برگردند سر کار؛ نانوا و نقاش و فوتبالیست هم ندارد. مگر می‌شود آدم عادی با جانش بازی کند و منتظر وام یک میلیونی حسن روحانی بماند، اما ستارگان عزیزکرده در خانه‌های لوکس‌شان سنگر بگیرند و مطالبات چند صد میلیونی‌شان‌شان به حساب واریز شود؟

قبلا اینطوری بود که کارگران هفت‌تپه هفت ماه حقوق نمی‌گرفتند و جرات اعتراض نداشتند، اما فوتبالست‌ها با دو هفته پس و پیش، دست به اعتصاب می‌زدند. الان ظاهرا امتیاز تضمین سلامتی هم به امتیاز انحصاری اعتصاب افزوده شده است. می‌گویند فوتبال ایران بازگشت سرمایه ندارد و ادامه دادنش غلط است، خب اگر اینطور بوده از اول خیلی اشتباه کردید سراغ باشگاه‌داری رفتید. شهرتش را تصاحب کرده‌اید و حالا با اولین دشواری زیر میز می‌زنید؟

از سردسته مخالفان، جناب زنوزی کبیر می‌پرسیم؛ مرد و مردانه حتی یکی از کارگران پرشمار شما جراتش را دارد برای بازگشت به کار تضمین ضد کرونا بخواهد؟ اگر بخواهد به او مرخصی با حقوق می‌دهید یا پرونده‌اش را می‌زنید زیر بغلش؟ جمع کنید این بساط را که حال‌مان بد شد.مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد