• گروه مطلب:| بابل| خبر| شطرنج|
  • کد مطلب:80784
  • زمان انتشار:چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399-10:44
  • کاربر:

  فیروزجا که در رقابت‌های سوپر تورنمنت آنلاین لیندورس ابی دعوت شده موفق نشد در روز اول این دیدار در برابر قدرت‌های شطرنج جهان به پیروزی برسد.
ناکامی فیروزجا در روز اول سوپرتورنمنت آنلاین ۱۵۰ هزار دلاری

به گزارش مازندلیگ، روز گذشته (سه‌شنبه) مسابقات سوپر تورنمنت آنلاین لیندورس ابی (LINDORES ABBEY) آغاز شد. این مسابقات که از مجموع رقابت‌های تور یک میلیون دلاری مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان است با حضور چهره‌های شطرنج جهان پیگیری شد. 

علیرضا فیروزجا که با ریتینگ ۲۷۰۳ به این مسابقه دعوت شده در دور اول این مسابقات مقابل آرونیان ارمنی قرار گرفت. فیروزجا در مسابقه اول خود در مقابل این شطرنج باز قدرتمند در حالی که می‌توانست به پیروزی برسد، موقعیت‌های برتر را ندید و شکست را پذیرا شد.

دور دوم در حالی آغاز شد که فیروزجا مقابل دینگ لیرن چینی نفر سوم رنکینگ جهانی قرار گرفت. فیروزجا در اوایل بازی  برابر این شطرنج باز وضعیت خوبی نداشت اما موفق شد از او یک تساوی ارزشمند را بگیرد. دور سوم فیروزجا با مهره سیاه  مقابل ناکامورا آمریکایی، نفر ۱۸ رنکینگ استاندارد و نفر اول ریتینگ برق آسا جهان آغاز شد که در این بازی نتوانست این حریف قدرتمند را شکست دهد.

در دور چهارم علیرضا در مقابل دیگر شطرنج باز چینی این رقابت‌ها قرار گرفت و به تساوی رضایت داد. او در روز اول این دیدار با دو پیروزی و دو شکست یک امتیازی شد و با پوئن شکنی در رده آخر این مسابقات قرار گرفت. باید توجه کرد که این نتیجه برای فیروزجا در حالی رقم خورده است که او در روز اول با شطرنج بازهایی با ریتینگ بالاتر خود به رقابت پرداخت.

مگنوس کارلسن که در این مسابقات حضور دارد با دو پیروزی و دو تساوی سه امتیازی است و با پوئن شکنی در رده دوم این رقابت‌ها قرار دارد. لازم به ذکر است که ناکامورا در پایان روز اول در صدر این رقابت‌ها قرار دارد.

قوانین مسابقات توسط میزبان این رقابت‌ها یعنی مگنوس کارلسن تغییراتی یافته است. مرحله مقدماتی این مسابقه در سه روز پیگیری می‌شود که بازیکنان در ۱۱ دور با هم به رقابت می‌پردازند. چهار شطرنج بازی که در رده آخر بایستند نمی‌توانند به مرحله بعد صعود کنند. هشت شطرنج باز دیگر که به مرحله بعد صعود کرده‌اند باید برای فینال با یکدیگر به رقابت بپردازند. 

 مجموع جوایز این مسابقات ۱۵۰ هزار دلار در نظر گرفته شده که نفر اول می تواند ۴۵ هزار دلار را برنده شود. هم‌چنین ۲۷ هزار دلار جایزه نفر دوم این رقابت‌ها خواهد بود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:1

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


عارف 2 0 پنجشنبه 01 خرداد 1399-05:23

همینکه تو این مسابقات حضور داره خیلی ارزش داره.سطح مسابقات خیلی بالاست.ای کاش مسئولین ما قدره این استعدادها رو میدونستن تا مجبور نشن با کم محلی اونا به خارج از کشور سفر کنن...اون از آرات و اینم از فیروزجا...جالب اینه هر دوتاشونم بابلی هستن... پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد