مازندلیگ- اخیرا همکاری روی تابارس، مربی دروازه‌بان‌های پرتغالی سپاهان با این باشگاه پایان یافت. این رابطه در هفته‌های اخیر آلوده به برخی حواشی شده بود و عده‌ای تابارس را متهم می‌کردند به اینکه دنبال انتقال پیام نیازمند به لیگ‌های خارجی است. تابارس سال‌ها در تیم‌های مختلف با امیر قلعه‌نویی کار کرد و نهایتا تحت تاثیر همین حواشی و البته ماجراهای ویروس کرونا، از امیر جدا شد. حالا اینطور که خود قلعه‌نویی گفته و برخی رسانه‌ها بازتاب داده‌اند، سرمربی سپاهان برای 9 هفته پایانی لیگ باز هم به دنبال جذب یک مربی گلرهای خارجی، ترجیحا از همین کشور پرتغال است.

البته که قلعه‌نویی حق دارد همکارانش را خودش انتخاب کند، اما نکته اینجاست که هیچکس به اندازه او در همه این سال‌ها از استعداد نادیده گرفته شده ایرانی‌ها و ظلمی که به مربیان داخلی رفته، سخن نگفته است. امیر مدام تکرار و تاکید می‌کند که استعداد و هوش ایرانی‌ها در جهان جزو بهترین‌هاست و فقط آدم‌های اجنبی‌پرست میدان را در اختیار خودی‌ها قرار نمی‌دهند. حالا اما جالب است که خودش بعد از چهار دهه حضور در فوتبال و کار با این همه دروازه‌بان خوب ایرانی، گزینه همکاری با مربی خارجی را انتخاب می‌کند، چندین سال نیمکتش را به یک پرتغالی می‌سپارد و حالا حتی برای 9 هفته هم بنای اعتماد به یکی از همکاران هموطن را ندارد.

اتفاقا کارنامه روی تابارس نشان می‌دهد عملکرد او در فوتبال ایران بد نبوده و قلعه‌نویی حق داشته او را کنار خودش نگه دارد یا الان دنبال یکی شبیه تابارس باشد. همه حرف ما هم همین است؛ همانطور که امیر حق دارد مربی خوب خارجی را به صدها گلر ایرانی از جمله رفقای گرمابه و گلستان خودش در ایران ترجیح بدهد، مردم و کارشناسان هم حق دارند مربی باکیفیت خارجی را برای تیم ملی، به یکی مثل قلعه‌نویی ترجیح بدهند. حرف‌مان غیرمنطقی است امیر خان؟

همشهری ورزشیمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد