اکثریت سهامداران شرکت مخابرات ایران در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت که امروز شنبه ۳۱ خردادماه برگزار شد، با افزایش میزان حق اشتراک خطوط تلفن ثابت موافقت کردند.

گزینه حق اشتراک که به صورت ماهانه در صورتحساب مشترکان تلفن ثابت درج می شود، در سال ۹۸ به عنوان راهکاری برای جبران خسارت مخابرات از حذف آبونمان تلفن در نظر گرفته شده است.

آبونمان تلفن ثابت در سال ۹۷ و به دستور دیوان عدالت اداری از قبوض مشترکان حذف شد و مخابرات برای جبران بخشی از کاهش درآمد خود از محل آبونمان، گزینه حق اشتراک را در صورتحساب مشترکان اعمال کرد.

در تعریف حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها ۱۰۰ تومان، در شهرها ماهانه ۲ هزار تومان، در شهرستان‌ها ۲۵۰۰ تومان، در مراکز استان‌ها غیر از کلانشهرها ۴ هزار تومان، در کلانشهرها ۵ هزار تومان و در تهران ۸ هزار تومان دریافت می شود.

شرکت مخابرات ایران دلیل دریافت حق اشتراک تلفن ثابت را هزینه نگهداری این خطوط عنوان کرده است.

هم اکنون و با توجه به تصمیمات مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران، زمزمه گرانی این هزینه در قبوض مشترکان به گوش می رسد. به نحوی که اعضای این مجمع، امروز به افزایش حق اشتراک خطوط تلفن رای مثبت داده اند.

تصمیم برای تعرفه گذاری جدید حق اشتراک تلفن ثابت طبق ماده ۴ اساسنامه شرکت مخابرات ایران اتخاذ شده است؛ اما گفته می شود هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است.

طبق آخرین آمار رگولاتوری، بالغ بر ۲۸ میلیون و ۹۸۰ هزار خط تلفن ثابت در کشور دایر بوده و ضریب نفوذ تلفن ۳۴.۸۹ درصد عنوان شده است.

مهرمطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد