مازندلیگ - رئیس کمیته ملی المپیک گفت: شواهد نشان می‌دهد که المپیک 2021 لغو نخواهد شد و مسائلی که مطرح می‌شود گمانه زنی است.
 

به گزارش مازندلیگ، سید رضا صالحی امیری در مورد اینکه احتمال دارد المپیک 2021 توکیو هم لغو شود، اظهار داشت: از نظر ما المپیک لغو نمی‌شود و تمام این مواردی که عنوان می‌شود گمانه زنی است. تا روز گذشته که در دفتر حضور داشتم تمام نامه‌ها و مسائل دیگر دال بر برگزاری مسابقات داشت.

 

وی در مورد ضررهای مالی که با لغو المپیک وارد می‌شود، گفت: از نظر ما المپیک لغو نمی شود و تا دیروز که در دفتر بودم همه ابلاغیه ها و دستورالعمل ها دال بر برگزاری بازی ها هست. در سال گذشته آن مقداری که هزینه کردیم برای کسب سهمیه المپیک بود بنابراین زیانی متوجه ورزش ما نبود، اما تعویق آن در مجموع برای تمام دنیا هزینه و زیان بود و ما هم بخشی از آن بودیم. کم کم در سال جاری مجوز برگزاری اردوها و مسابقات صادر می‌شود و ما هم به سمت کسب سهمیه می‌رویم.

 

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: برای رسیدن به اهداف بلند خود در بازی های آسیایی و جهانی الزاما باید روی رشته های پایه و پرمدال مانند شنا، دوومیدانی، تیراندازی، شمشیربازی و ژیمناستیک سرمایه گذاری کنیم. به عنوان مثال فقط شنا باید 60 مدال داریم. در چنین وضعیتی با شعار و بنر نمی‌توان کار کرد و باید از آموزش و پرورش شروع کنیم. آنجا استعدادیابی صورت بگیرد و بعد در رده های بالاتر پرورش دهیم.

 

وی ادامه داد: نیمی از مدال‌های کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ژاپن در رشته های پرمدال است و این نشان می‌دهد که آنها درست سرمایه گذاری کرده‌اند و ما هم باید این مسیر را دنبال کنیم.

 

صالحی امیری در مورد وضعیت کشتی اظهار داشت: دبیر مدیر جوان و موفقی است و او در این مدتی که در فدراسیون حضور داشته، توانسته زیرساختها را بازسازی و بخشی از دیون را پرداخت کند. کشتی ورزش اول کشور و فراتر از بحث قهرمانی است. حمایت‌ها این نیست که از بودجه دولتی تزریق کنیم  بلکه از بخش های مختلف هم باید کمک شود.کشتی امید اول ورزش ایران در المپیک است و همیشه مورد حمایت بوده و باز هم حمایت خواهد شد. خود من روزانه با دبیر در ارتباط هستم و مسائل این رشته را پیگیری می‌کنیم.

 

وی با اشاره به افتتاح تالار افتخارات ورزش کشور گفت: در این تالار افتخارات ورزش از المپیک 1948 تا 2016 به نمایش گذاشته خواهد شد و به نوعی ویترین افتخارات است. با این کار می‌خواهیم نسل جدید و قدیم را به هم پیوند دهیم و حاصل رشادت های و تلاش‌های صورت گرفته از سلماسی تا سوریان، ساعی و سلیمی و دبیر است.

 مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد