پری دریایی یک موجودافسانه ای است که درفرهنگهای مختلف جهان از آن یاد شده است وداستانهای زیادی ازاین موجوددرافسانه های آنها ازجمله بابلیان وآشوریان وجودداردکه دربیشتراین افسانه ها ،پری دریایی چنین تفسیرشده است که معمولا کنارساحل دریا می ایستد ودرحالی که با یک دست موهای بلندش راشانه می زند دردست دیگرش هم آینه ای است که به آن نگاه می کند.

دربرخی ازافسانه های اروپایی نیزبه این شکل آمده که پری دریایی قادربه برآورده کردن آرزوهای انسان ها است وتوانایی پیشگویی نیزداردوبعضی اوقات ازسراجبارنیرووقدرت های خارق العاده خودرابه انسان واگذارمی کند وحتی عاشق انسان ها هم می شود وبعضی راکه دل درگروعشق آنها می دهند رابا خودبه قعردریا می برد.

براساس باورهای اروپایی بر خلاف اینکه همیشه در لفظ از پری دریایی واقعی به نیکی یاد می کنند واعتقاد بر این است که بسیارمهربان وخوش نامنداما به طور معمول به شکل پلید به تصویر کشیده شده اند وحتی هدیه های آنها به انسان شوم وبد یمن توصیف شده است ودرصورتی که رنجیده و آزرده خاطر شوند دریا طوفانی می شود ودیده شدن آن دردریا علامتی است برای غرق شدن کشتی .بعضی ازافرادمعتقدند که علت پیدایش پری دریایی ،پستانداران آبزی مانندگاوهای دریایی می باشد که مانندانسان درکنارساحل مشغول شیردادن به بچه های خود هستند . مردم کشور ژاپن هم خوردن گوشت آن را رازجوان ماندن وزندگی جاوید میدانند .

 

آیا پری دریایی وجود دارد؟


پری دریایی در ایران

گفته شده است که درایران هم پری دریایی بویژه درقسمت های جنوب ایران درمجاورت خلیج فارس وجود دارد همان طور که درقصه ها و داستانهای منیر وروانی پورهم به اسم های آبی ها وقرمزها دیده می شوند.


 
پری دریایی چابهار

شایعه وروایات درمورد دیده شدن این موجود هم زیاد است گفته شده است که چندی پیش یک صیاد از اهالی چابهارجسد یک پری دریایی به شکل یک زن راازآب های بندر عباس با طور ماهیگیری اش بالا کشیده است وسپس به دستور مسئولین محلی کفن و دفن شده است اما رئیس اداره محیط زیست این منطقه این مسئله را تکذیب کرد .هرچند شناخت تمام مخلوقات خداوند خارج از توانائی بشر است اما مشخصاتی که از این موجود خیالی داده شده است فقط درافسانه ها است وهیچ گزارش معتبری دال بر وجود او ثبت گردیده نشده است.

سازمان ملی اقیانوس شناسی ومطالعات جوی آمریکا هم احتمال وجود موجودافسانه ای (پری دریایی)رامنتفی اعلام کردوپیرواین اطلاعیه متذکر شد که هیچ مدرکی که بتواند وجوداین موجود آبزی خارق العاده وشگفت انگیزرا ثابت کند تابه امروز بدست نیامده است .وتنها تصویراز این حیوان عجیب به دوران عصر حجر (دوره پارینه سنگی)حدود 30 هزارسال پیش برمی گردد البته آن هم به شکل نقاشی های درون غارها نیمی انسان ونیمی ماهی که وجود خارجی نداشته ودور ازواقعیت می باشد .

ساعت 24مطالب مرتبط


  • برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد