رئیس جدید هیئت کشتی استان مازندران گفت: سزاوار نیست با کوله باری از مدال المپیک و جهان فقط یک سالن ۳ هزار نفری داشته باشیم
محمدیان: شایسته نیست کشتی مازندران فقط یک سالن ۳ هزار نفری داشته باشد/ محمدنژاد فرزند کشتی مازندران است و اجازه خداحافظی ندارد
به گزارش مازندلیگ، عسکری محمدیان که میهمان این هفته برنامه دایره طلایی بود، در شروع صحبت‌هایش گفت: در هفته گذشته انتخابات هیئت کشتی مازندران برگزار شد و احساس می‌کنم انتخابات سالمی بود.  همراه با حمید محمدنژاد از قهرمانان بااخلاق کشتی استان به مرحله دوم انتخابات رفتیم و در نهایت من به عنوان رئیس هیئت انتخاب شدم.

وی درباره برنامه‌های خود در این استان، تاکید کرد: اولین کاری که می‌خواهم انجام بدهم، ایجاد ساختار هیئت و تشکیلات آن است؛ از انتخاب نایب رئیس، دبیر گرفته تا چینش تشکیلات مربیان و داوران. آنچه بسیار برای من و کشتی مازندران مهم است، مسئله استعدادیابی است؛ چرا که «خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج». این مسئله خیلی مهم است. احساس من همیشه بر این بود که هیچ گاه ارتباط خوب و تنگاتنگی بین وزارت ورزش و آموزش و پرورش نبود. در زمان سازمان تربیت بدنی هم همین طور بود. امروز باید به لحاظ علمی روی بچه‌ها کار کرد که کجا استعداد دارد تا توان و انرژی‌اش هدر نرود.

دارنده دو مدال نقره کشتی آزاد المپیک با اشاره به اینکه مازندران به سالنی بزرگ و در خور نام کشتی این استان نیاز دارد، تصریح کرد: در سال‌های 60 به بعد، یادم هست که دو یا سه بار قرار بود مسابقه در سالن سیدرسول حسینی برگزار شود که آنقدر تجمع زیاد بود، مسابقه برگزار نشد. از المپیک 1948 لندن تا امروز در کشتی مازندران امامعلی حبیبی، عبدالله موحد، کمیل قاسمی، قاسم رضایی، حسن یزدانی، مراد محمدی و خیلی‌های دیگر مدال‌دار المپیک بوده‌اند، جدا از این‌ها کلی مدال جهانی گرفته‌ایم. حداقل فکر می‌کنم باید یک سالن 10 هزار نفری در مازندران داشته باشیم. سزاوار نیست با کوله باری از مدال المپیک و جهان فقط یک سالن 3 هزار نفری داشته باشیم.

محمدیان در مورد استعفای حمید محمدنژاد از ریاست هیئت کشتی شهرستان بابل، گفت: او بدون اجازه از کشتی استان مازندران خداحافظی کرد و من از او گله دارم. ما رفیق و همکار بودیم و هستیم. او اشتباه کرد و باید باشد، چون فرزند کشتی مازندران است. محمدنژاد فرد با اخلاق و با ادبی است. من مربی او در مقاطعی بودم و کشتی‌های خوبی در آسیایی گرفته بود. یک کشتی دیدنی در جام یاشاردوغو با حریف روس هم داشت که هیچ وقت فراموش نمی‌کنم. انتخابات تمام شد و همه باید دست به دست هم بدهیم، مهم امروز نام عسکری محمدیان نیست، هم کشتی مازندران است. در گذشته هم کشتی مازندران عزت و آبرو داشته و امروز هم باید این عزت را حفظ کنیم.

محمدیان با اشاره به اینکه برای حل مشکلات اقتصادی کشتی مازندران برنامه دارد، گفت: من از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنم؛ از نمایندگان مازندران در مجلس، از شرکت‌ها، هلدینگ ها و... . کشتی مازندران خیلی بزرگ است و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد. کشتی مازندران باید یک هلدینگ تجاری شود، چون فدراسیون خودش آنقدر دغدغه دارد که به ما نمی‌رسد. ما در مازندران خیلی عاشق داریم، آنهایی که از نظر مالی خوب هستند، به ما کمک می‌کنند. کشتی از نظر مالی نسبت به رشته‌های دیگر مثل والیبال، فوتبال و... ضعیف‌تر است. از این به بعد کاری می‌کنیم و دست به دست هم می‌دهیم که یک هلدینگ تجاری هم شویم. ما روسای هیئت‌ها باید کار خودمان را انجام دهیم و با این شرایط بحران اقتصادی باید خودمان دنبال مسائل مالی و اقتصادی برویم، اما در عین حال باید هیئت استان‌ها تعامل خوبی را با فدراسیون داشته باشند. در عین حال از المپیک 1948 لندن تاکنون 69 قهرمان المپیک تقریبا نیمی از این مدال‌ها را کشتی‌گیران گرفته اند و به همین دلیل کمیته ملی المپیک و هم وزارت ورزش هم باید کمک خوبی به کشتی داشته باشند.

محمدیان تصریح کرد: برای من رای جمع کردن در انتخابات خیلی سخت بود، اما آمدم و به کسی هم نگفتم به من رای بدهید. برنامه دادم و بعضی به من زنگ زدند و پرسیدند برنامه‌هایت را گفتی، اما نگفتی به من رای بده، که جواب دادم من برنامه داده‌ام و اگر خوب بود، به برنامه من رای بدهید.

وی در خصوص حضور حسن رنگرز در وزارت ورزش و کمکی که او می‌تواند به کشتی مازندران کند، اظهار داشت: حسن رنگرز از قهرمانان خوب ماست، فرنگی کار بوده، من هم فرنگی می گرفتم و فرنگی کاران فکر نکنند بحث آزاد و فرنگی در هیئت استان وجود دارد. من در مسابقات جهانی نروژ کشتی فرنگی گرفتم و با یک باخت پنجم جهان شدم. نان فرنگی را خوردم و قهرمان آزاد شدم. رنگرز می‌تواند کمک خوبی در جهت استعدادیابی با ما داشته باشد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد