رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: هنوز بخشنامه جدیدی برای تعطیلی باشگاه‌های ورزشی به دست ما نرسیده و تصمیم گیری در خصوص استان‌های پرخطر با استانداری‌ها خواهد بود.
خلیلیان: هنوز بخشنامه جدیدی برای تعطیلی باشگاه‌های ورزشی به دست ما نرسیده است
به گزارش مازندلیگ، مهرزاد خلیلیان در گفت‌وگو با بخش خبری شبکه خبر در خصوص بسته شدن مجدد باشگاه‌های ورزشی اظهار داشت: طی آخرین تماسی که با دکتر حریرچی داشتیم، بخشنامه‌ای که از طرف وزارت کشور که ارتباط تنگانگی با ستاد کرونای مرکزی دارد، صادر شده است و در یازده استان آذربایجان شرقی، غربی، ایلام، بوشهر، کردستان، کرمانشاه  و البته در چند استان دیگر با شکل‌های مختلف مانند خوزستان، فارس، هرمزگان، چهارمحال بختیاری و مخصوصا کلان شهر تهران، نه استان تهران یکسری از باشگاه‌ها مجدداً بسته خواهد شد.
وی تصریح کرد: متاسفانه اخبار خوبی از سطح کشور نداریم که مهمترین دلیل افزایش آمار کرونا به عدم رعایت فاصله اجتماعی ارتباط دارد. این موضوع را به عینه در چندین مرکز دیدم و از همه مردم خواهش می‌کنم با مجاهدان راه سلامت همکاری کنند تا بتوانیم از این برهه عبور کنیم. استخرهای سرپوشیده‌ در استان‌های اولیه که نام بردم تعطیل است و در برخی شهرهای دیگر نیز همچنان تعطیلی باشگاه‌هایی کاراته، کشتی، کونگ‌فو به قوت خود باقی است. امیدوار هستیم در طی هفته‌های آتی با توجه به افزایش مبتلایان به خصوص آمار فوت شدگان، با مبارزه با این ویروس بتوانیم شرایط بهتری را برای جامعه فراهم کنیم.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر باشگاه‌های ورزشی بسته شدند یا قرار است بسته شوند و همچنین وضعیت باشگاه‌های خصوصی عنوان کرد: بخشنامه‌ای برای باشگاه‌های ورزشی هنوز به دست ما نرسیده است، اما باشگاه‌های که می‌توانند حفظ فاصله فیزیکی داشته باشند و پروتکل‌ها را رعایت کنند مشکلی ندارند. در شهرهای قرمز و یا با هشدار وضعیت از طریق شورای تامین اقدام شده و همکاران ما نظارت می‌کنند و امیدواریم با حفظ فاصله فیزیکی رعایت قطع زنجیره انتقال ادامه پیدا کند.
خلیلیان در خصوص اینکه با این شرایط استانداری‌ها در خصوص بسته شدن باشگاه‌های ورزشی شهرهایی با وضعیت قرمز تصمیم گیری خواهند کرد، گفت: بله با توجه به شرایط ویژه اینگونه خواهد بود . البته فرمانداران گزارشات را ابتدا به ستاد ملی اعلام می‌کنند و در ادامه در خصوص آنها تصمیم‌گیری خواهد شد. ما دو بخشنامه دیدیم که عده‌ای می‌گفتند از 12 تا 22 تیرماه یا به مدت یک هفته شرایط اینگونه خواهد بود، اما هنوز بخشنامه مشخصی از طرف ستاد ملی به دست ما نرسیده است. بخشنامه‌ای که ما دیدیم از 12 تا 19 به مدت یک هفته بود و امروز که نوزدهم است می‌بینیم شرایط بهتر نشده است و شاید یک هفته دیگر نیز تمدید شود.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مسئولیت باشگاه‌های ورزشی با فدراسیون پزشکی ورزشی، بهتر نیست هر چه زودتر بخشنامه‌ای برای ادامه یا قطع فعالیت باشگاه‌های ورزشی صادر شود، تاکید کرد: به روی چشم و امیدوارم به زودی این اتفاق بیفتد


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد