گزارشی از برگزاری جلسه کمیته آموزش و استعدادیابی هیات والیبال مازندران در آمل

جلسه کمیته آموزش و استعدادیابی هیات استان با حضور سیدمیلادتقوی رئیس هیات والیبال استان مازندران در آمل برگزار شد.
عطایی: توجه ویژه به مقوله استعدادیابی در مازندران خواهد شد/ تقوی: به مدیریت استعدادها توجه شود
 به گزارش مازندلیگ، جلسه کمیته آموزش و استعدادیابی هیات والیبال استان مازندران عصر چهارشنبه با حضور میلاد تقوی رییس هیات والیبال استان ، علی داودی دبیر ، بهروز عطایی رئیس کمیته فنی ، محمد شعبانپور رییس کمیته آموزش و استعدادیابی و زهره اعتمادی نایب رییس هیات استان در دفتر هیات والیبال آمل برگزار شد .
به مدیریت استعدادها توجه شود
 سیدمیلاد تقوی در این جلسه با اشاره به وظایف هیات ها، بیان کرد : وظیفه ما زمینه سازی برای بزوز استعداد ها بوده و باید در این عرصه اقدامات جدی داشته باشیم ، در کارهای حرفه ای والیبال هیات های استانی عملا کاری ندارند.
وی تصریح کرد: هیات ها در کارهای باشگاهی و ملی دخالتی ندارند و  زمینه ساز بروز استعداد ها هستند؛  یکی از مهمترین کمیته های ما کمیته آموزش و استعدادیابی بوده و  قطعا با حضور افراد متجرب در این حوزه باید اقدامات خوبی را شاهد باشیم.
رئیس هیات والیبال استان مازندران ادامه داد: این روزها کشور درگیر ویروس منحوس کرونا بوده و عملا کلیه فعالیت های والیبال در حاضر تعطیل شده است اما با در نظر گرفتن شرایط ویژه کشور ، یک برنامه مدون برنامه ریزی شود تا در دوران پسا کرونا کار آغاز شود.
میلاد تقوی با بیان اینکه با نمایندگان آموزش پرورش جلساتی در بحث استعدایابی صورت بگیرد،گفت:  استعدادیابی، پرورش استعداد و هدایت استعداد بسبار مهم است ، حوزه استعداد یابی یک سرمایه گزاری بوده که باید در این عرصه خوب عمل کنیم،  استعداد ها مدیریت شوند ، آیندگان والیبال کشور از اردوهای استعدادیابی کشف می شوند ، آموزش پرورش کمک های بسیار زیادی در عرصه استعدادیابی میتواند انجام دهد و با تامل با دستگاه آموزش و پرورش میتوان کارهای بسیار خوبی صورت داد.
وی خاطرنشان کرد: به نسبت پتانسیل والیبال در مازندران در بخش آموزش باید کارهای بیشتری انجام شود ، حوزه آموزش نباید به عنوان منابع اقتصادی دیده شود ، در استان مازندران آمایش سرزمینی در بحث مربیان به‌خوبی صورت نگرفته است .
مربیان فعال استان شناسایی خواهند شد
محمد شعبانپور در این جلسه با بیان اینکه برنامه مدونی برای پیشرفت بخش های آموزش و استعدادیابی در مازندران در نظر گرفتیم،بیان کرد: این روزها کشور درگیر بیماری کرونا بوده و نمی توان عملا کلاس های آموزشی و اردوهای استعدادیابی برگزار کرد اما برای دوران پسا کرونا برنامه ریزی داشته باشیم تا با قدرت دوباره کار در بخش آموزش و استعدادیابی را آغاز کنیم.
وی ضمن تبریک به مسئولان جدید کمیته ، گفت: از افراد با تجربه و چهره های علمی در بدنه کمیته آموزش و استعدادیابی استفاده شود ، از هر منطقه استان غرب ، شرق  و مرکز افرادی جذب شوند و از مناطق نظارت خواهیم‌کرد
رئیس کمیته آموزش و استعدادیابی هیات والیبال استان مازندران ادامه داد: در حوزه آموزش بزودی آمایش سرزمینی در کلیه شهرستانها صورت خواهد گرفت ، باید مربیان فعال و غیر فعال شناسایی شوند ، با برگزاری سمینارهای آموزشی مربیان فعال را بروزرسانی خواهیم کرد .
شعبانپور در پایان گفت : پس از ایام کرونا کلاس مربیگری که نیمه کاره مانده برگزار خواهد شد و جای نگرانی نیست، با فدراسیون والیبال هماهنگی صورت گرفته است
توجه ویژه به مقوله استعدادیابی در مازندران
 بهروز عطایی رئیس کمیته فنی هیات والیبال استان مازندران در این جلسه با بیان اینکه مربیان استان به سمت بروزرسانی و افزایش دانش فنی خود بروند،گفت: ما مربیان بسیار زیادی در استان داریم اما از سمینارهای دانش افزایی که در استان با حضور مدرسان برتر کشور برگزار می شود استقبال خوبی صورت نمی گیرد .
وی تصریح کرد : مازندران سرشار از استعداد است ، پس از ایام کرونا اردوهای استعدادیابی در مناطق مازندران‌ برگزار شود، اگر کار صورت بگیرد استعدادهای فراوانی را می توان شناسایی کرد، تیم‌های منتخب استان در سالهای اخیر همیشه روی سکو قرار گرفته این رشد و توسعه والیبال را در مازندران نشان می دهد.
رئیس کمیته فنی هیات والیبال استان مازندران ادامه داد:استعدادیابی اولین گام در پرورش قهرمانان ورزشی محسوب می شود، قطعا در استان مازندران به بحث استعدادیابی توجه ویژه ای خواهد شد.
گفتنی است در پایان این جلسه آقایان اسحاق عباسی و احمد فتاح به ترتیب به عنوان مسئول استعدادیابی و آموزش و گلی ازگلی و مهدیه روحانی به ترتیب به عنوان مسئول استعدادیابی و آموزش بخش بانوان معرفی شدند.


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد